Tävling

RESULTAT

 

GOTLANDSMÄSTERSKAP 2017

Small: 1:a Thomas Juréhn med Happy 2:a Anna Kristiansson med Flow 3:a Rosel Nilsson med Bosse
Medium: 1:a Robyn Åhlin med Winston 2:a Maggan Båtelsson med Fly 3:a Anette Björkvall med Hampus
Large: 1:a Maggan Båtelsson med Aszar 2:a Felicia Persson med Bella
Xlarge: 1:a Patrik Kalmén med Zacko 2:a Robyn Åhlin med Nike 3:a Patrik Kalmén med Toke

Alars minne 2017, anordades 1 Augusti

RESULTAT:

 

X-large

1:a Malin Zetterberg med Zingla, Bro-Håbo BK

2:a Patrik Kalmén med Toke, Visby BK

3:a Ylva Eriksson Viklund med Enzo, Visby BK

 

Large

1:a Ellen med Smaragd, Visby BK

 

Medium:

1:a Jeanette Helgeroth med Honey, Jönköpings BK

2:a Susanne Gustvsson med Selma, Sthlm Södra BK

3:a Thomas Juréhn med Theo, Klinteortens HU

 

Small:

1:a Moa Mattson med Eya, Klinteortens HU

2:a Moa Mattson med Flow, Klinteortens HU

3:a Jeanette Helgeroth med Isa, Klinteortens HU

 

X-small

Peter Wilhelm Johansson med Lukas, Kilafors

 

Klubbmästerskap 2016

Domare: Ola Bergh

Small: 1:a Helena Strömgren med Ville 2:a Yvonne Juréhn med Happy 3:a Kajsa Holmström med Nyx
Medium: 1:a Gunilla Christiansson med Sky 2:a Thomas Juréhn med Theo 3:a Lovisa Hoas med Gniszta
Large: 1:a Maggan Båtelsson med Aszar 2:a Robyn Åhlin med Benji 3:a Robyn Åhlin med Nike

 

Gotlandsmästerskap 2016

Small: 1:a Moa Mattson med Isa 2:a Rosel Nilsson med Tyson 3:a Moa Mattson med Eya
Medium: 1:a Jeanette Chressman Hoas med Xeth 2:a Christina Mellberg med Kindra 3:a Yvonne Juréhn med Greys
Large: 1:a Robyn Åhlin med Nike 2:a Patrik Kalmén med Jacko 3:a Robyn Åhlin med Benji

 

 

Klubbmästerskap och Gotlandsmästerskap 2015

KM och GM i Small 1:a Anna Christiansson med Flow 2:a Anna Christiansson med Poa 3:a Moa Mattsson med Isa
KM och GM i Medium 1:a Erika Sandström med Pompe 2:a Gunilla Christiansson med Triss 3:a Gunilla Christiansson med Sky
KM och GM i Large 1:a Maggan Båtelsson med Aszar 2:a Robyn Åhlin med Nike 3:a Robyn Åhlin med Benji

 

Klubbmästerskap och Gotlandsmästerskap 2014

KM och GM i Small 1:a:Yvonne Juréhn med Happy 2:a:Anna Christiansson med Flow 3:a:Anna Christiansson med Poa
KM och GM i Medium 1:a: Thomas Juréhn med Theo 2:a:Thomas Juréhn med Tintin 3:a:Gunilla Christiansson med Sky
KM och GM i Large 1:a: Robyn Åhlin med Nike 2:a: Robyn Åhlin med Benji 3:a: Maggan Båtelsson med Aszar
Resultat från USM 2014:
Robyn och Benji kom totalt 8a i Klass 1 Large.
(Oplacerad med Nike eftersom de diskade sig i ett lopp). 

Frida och Cola kom 3a i Klass 3 Large.
Robyn var med på Junior Handlingen och tävlade även där för vår
klubb de kom då på en 5e plats!
Grattis till er båda!

Klubbmästerskap och Gotlandsmästerskap 2013

 

 

Km small                                    Dm small

 

  

Km medium                              Dm medium

 

  

Km large                                Dm large

 

Klubbmästerskap och Gotlandsmästerskap 2012

Small Klubb och Gotlandsmästare

Från Vänster: Thomas Juréhn med Jesse. Helena Strömgren med Ville, Gunilla Christiansson med Ellie

Medíum Klubbmästare

Från Vänster: Gunilla Christiansson med Sky, Thomas Juréhn med Tintin, Yvonne Jurén med Rossi

Medium Gotlandsmästare

Från Vänster: Christina Mellberg med Siri, Thomas Jurén med Tintin, Gunilla Christiansson med Sky

Large Klubbmästare

Från Vänster: Frida Pettersson med Alice & Cola, Robyn Åhlin med Nike

Large Gotlandsmästare

Från Vänster: Gunilla Wahlgren med Zvenne, Frida Pettersson med Cola, Maria Eriksson med Tindra